RoleFalconToate joburileJoburi ITExplorațiCompaniiActualizat acum 4 min
Română
Autentificare
Questa pagina è disponibile in Italiano.Cambia×

← înapoi

Alpaca

30 de posturi deschise97% remoteCanadaJaponiaRegatul Unit

Fintech și plățiCompanie de produse softwarePonderea IT: 53% din 30 posturi

Dezvoltare software (general)26%
Produs și design23%
Date și machine learning10%
Dezvoltare full-stack10%
DevOps / SRE / Platformă / Cloud6%
Management de proiect și program6%
Vânzări3%
Altele3%
30joburi, ultimele 30 de zile
9noi, ultimele 7 zile
30posturi distincte (1 anunțuri fiecare)
4publicate în ziua cea mai activă (2026-10-23)
69deschise pe pagina de cariere, orice vechime
35vârsta mediană, zile
53%IT (16)
20%în Europa (6)
97%remote
0%cu salariu

Indicator de mărime: 69 anunțuri deschise pe pagina de cariere (o estimare aproximativă, nu numărul de angajați). Cel mai vechi anunț deschis: 691 zile.

Anunțuri pe lună (toate anunțurile deschise de pe pagina de cariere, după data publicării)

110
121
010
020
031
043
051
061
073
0813
0920
1022

Mod de lucru

Remote29 · 97%
Mod de lucru nespecificat1 · 3%

Nivel de experiență

Senior15 · 50%
Staff7 · 23%
Mid-level3 · 10%

Rol

Dezvoltare software (general)8 · 27%
Produs și design6 · 20%
Dezvoltare full-stack3 · 10%
Date și machine learning3 · 10%
DevOps / SRE / Platformă / Cloud2 · 7%
Management de proiect și program2 · 7%
Operațiuni și administrație1 · 3%
Customer success și suport1 · 3%

Țări

Canada1
Japonia1
Regatul Unit1
Statele Unite ale Americii1

Orașe

fără date

Joburi din ultimele 30 de zile

Original: Senior Cashiering Associate
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteSenior
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteSeniorDezvoltare software (general)Ruby
Original: Senior Full-Stack Engineer - Internal Tools
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - North America - South Americaoriginal ↗
RemoteSeniorDezvoltare full-stackC++GolangRust
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote Americasoriginal ↗
RemoteSeniorDezvoltare software (general)
Original: Senior Brokerage Operations Associate (Canada)
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Canadaoriginal ↗
RemoteSeniorOperațiuni și administrație
Original: Senior SRE - APAC
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - APACoriginal ↗
RemoteSeniorDevOps / SRE / Platformă / CloudGolangPythonSQL
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote- Europe/ Americasoriginal ↗
RemoteStaffDezvoltare software (general)
Original: Senior DevOps Engineer
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Japan - APACoriginal ↗
RemoteSeniorDevOps / SRE / Platformă / Cloud
Original: Product Manager, Corporate Actions
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - EMEAoriginal ↗
RemoteProdus și design
Original: Senior Fullstack Engineer- Auth Team
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote- Europe/ Americasoriginal ↗
RemoteSeniorDezvoltare full-stackJavaTypeScript
Original: Product Manager, Digital Assets - Crypto
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteSeniorProdus și design
Original: Software Engineer, Securities Finance
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteDezvoltare software (general)
Original: Staff Fullstack Engineer
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americas or EUoriginal ↗
RemoteStaffDezvoltare full-stackC#GolangJava
Original: Product Manager - Brokerage - UK
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - UKoriginal ↗
Remotedoar UKSeniorProdus și design
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteSeniorProdus și design
Original: ERM Program Manager
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americasoriginal ↗
RemoteManagement de proiect și program
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Global (Eastern Time Zone)original ↗
RemoteStaffCustomer success și suport
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americas original ↗
RemoteSeniorDate și machine learningPythonSQL
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Global Anywhereoriginal ↗
RemoteSeniorProdus și design
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - North America and Europeoriginal ↗
RemoteStaffDezvoltare software (general)

Project Manager

acum 22 de zile
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - EMEAoriginal ↗
RemoteManagement de proiect și program
Alpaca ·Fintech și plăți·Remoteoriginal ↗
RemoteMid-levelStrategie, consultanță și analiză

Financial Risk Manager

acum 25 de zile
Alpaca ·Fintech și plăți·Remoteoriginal ↗
RemoteMid-levelFinanțe și juridic
Original: Staff Engineer - New Markets Singapore
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - APACoriginal ↗
RemoteStaffDezvoltare software (general)

Analist/ă Vânzări

acum 28 de zile
Original: Sales Analyst
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - North America original ↗
RemoteMid-levelVânzări
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americas original ↗
RemoteProdus și design
Original: Staff Data Scientist, Growth
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Americas original ↗
RemoteStaffDate și machine learning
Alpaca ·Fintech și plăți·North America, South Americaoriginal ↗
SeniorDezvoltare software (general)Ruby
Original: Staff Analytics Engineer
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - EMEAoriginal ↗
RemoteStaffDate și machine learningPythonSQL
Alpaca ·Fintech și plăți·Remote - Europe or Remote Americaoriginal ↗
RemoteSeniorDezvoltare software (general)

Actualitatea datelor

Cereri înregistrate: 250, erori: 0. Ultima cerere: HTTP 304 (not_modified) la 2026-10-24 04:47 UTC, corp de 892381 octeți.