Alpaca
30 de posturi deschise97% remoteCanadaJaponiaRegatul Unit
Fintech și plățiCompanie de produse softwarePonderea IT: 53% din 30 posturi
Dezvoltare software (general)26%
Produs și design23%
Date și machine learning10%
Dezvoltare full-stack10%
DevOps / SRE / Platformă / Cloud6%
Management de proiect și program6%
Vânzări3%
Altele3%
Pagina de cariere ↗Google ↗Căutare pe LinkedIn ↗Toate cele 30 de posturi în căutare
30joburi, ultimele 30 de zile
9noi, ultimele 7 zile
30posturi distincte (1 anunțuri fiecare)
4publicate în ziua cea mai activă (2026-10-23)
69deschise pe pagina de cariere, orice vechime
35vârsta mediană, zile
53%IT (16)
20%în Europa (6)
97%remote
0%cu salariu
Indicator de mărime: 69 anunțuri deschise pe pagina de cariere (o estimare aproximativă, nu numărul de angajați). Cel mai vechi anunț deschis: 691 zile.
Anunțuri pe lună (toate anunțurile deschise de pe pagina de cariere, după data publicării)
Mod de lucru
Remote29 · 97%
Mod de lucru nespecificat1 · 3%
Nivel de experiență
Senior15 · 50%
Staff7 · 23%
Mid-level3 · 10%
Rol
Dezvoltare software (general)8 · 27%
Produs și design6 · 20%
Dezvoltare full-stack3 · 10%
Date și machine learning3 · 10%
DevOps / SRE / Platformă / Cloud2 · 7%
Management de proiect și program2 · 7%
Operațiuni și administrație1 · 3%
Customer success și suport1 · 3%
Țări
Canada1
Japonia1
Regatul Unit1
Statele Unite ale Americii1
Orașe
fără date
Joburi din ultimele 30 de zile
Senior Software Engineer - Payments
acum 1 ziRemoteSeniorDezvoltare software (general)Ruby
Original: Senior Full-Stack Engineer - Internal Tools
RemoteSeniorDezvoltare full-stackC++GolangRust
Senior Software Engineer - Identity
acum 1 ziRemoteSeniorDezvoltare software (general)
Original: Senior Brokerage Operations Associate (Canada)
RemoteSeniorOperațiuni și administrație
Senior SRE - APAC
acum 2 zileOriginal: Senior SRE - APAC
RemoteSeniorDevOps / SRE / Platformă / CloudGolangPythonSQL
Staff Software Engineer - Platform
acum 3 zileRemoteStaffDezvoltare software (general)
Senior DevOps Engineer
acum 3 zileOriginal: Senior DevOps Engineer
RemoteSeniorDevOps / SRE / Platformă / Cloud
Product Manager, Acțiuni Corporative
acum 4 zileOriginal: Product Manager, Corporate Actions
RemoteProdus și design
Senior Fullstack Engineer- Auth Team
acum 8 zileOriginal: Senior Fullstack Engineer- Auth Team
RemoteSeniorDezvoltare full-stackJavaTypeScript
Product Manager, Active Digitale - Crypto
acum 9 zileOriginal: Product Manager, Digital Assets - Crypto
RemoteSeniorProdus și design
Software Engineer, Finanțe Titluri
acum 10 zileOriginal: Software Engineer, Securities Finance
RemoteDezvoltare software (general)
Fullstack Engineer Staff
acum 10 zileOriginal: Staff Fullstack Engineer
RemoteStaffDezvoltare full-stackC#GolangJava
Product Manager - Brokerage - UK
acum 10 zileOriginal: Product Manager - Brokerage - UK
Remotedoar UKSeniorProdus și design
Product Manager, Digital Assets - Tokenization
acum 10 zileRemoteSeniorProdus și design
Director, Customer Experience, Trading API
acum 16 zileRemoteStaffCustomer success și suport
Senior Data Scientist AI Evaluation
acum 16 zileRemoteSeniorDate și machine learningPythonSQL
Product Manager - Trading API
acum 16 zileRemoteSeniorProdus și design
RemoteStaffDezvoltare software (general)
Project Manager
acum 22 de zileRemoteManagement de proiect și program
Due Diligence Analyst - APAC
acum 23 de zileRemoteMid-levelStrategie, consultanță și analiză
Financial Risk Manager
acum 25 de zileRemoteMid-levelFinanțe și juridic
Engineer Staff - New Markets Singapore
acum 25 de zileOriginal: Staff Engineer - New Markets Singapore
RemoteStaffDezvoltare software (general)
Product Manager - Market Data
acum 28 de zileRemoteProdus și design
Data Scientist Staff, Growth
acum 28 de zileOriginal: Staff Data Scientist, Growth
RemoteStaffDate și machine learning
Senior Software Engineer - Payments & Treasury
acum 28 de zileSeniorDezvoltare software (general)Ruby
Analytics Engineer Staff
acum 29 de zileOriginal: Staff Analytics Engineer
RemoteStaffDate și machine learningPythonSQL
Senior Software Engineer - Clearing
acum 29 de zileRemoteSeniorDezvoltare software (general)
Actualitatea datelor
Cereri înregistrate: 250, erori: 0. Ultima cerere: HTTP 304 (not_modified) la 2026-10-24 04:47 UTC, corp de 892381 octeți.